Baldoni Turne

CirkusPortalen.dk

Cirkus Baldoni - Turné 2019

MARTS 2019

Dato

Tid

By

Sted

23. marts

15.00

Lyngby

v/Firskovvej 3 FORPREMIERE

24. marts

15.00

Lyngby

v/Firskovvej 3 FORPREMIERE

25. marts

17.00

Lyngby

v/Firskovvej 3 FORPREMIERE

26. marts

17.00

Lyngby

v/Firskovvej 3 FORPREMIERE

27. marts

18.30

Lyngby

v/Firskovvej 3 LANDSPREMIERE

28. marts

17.00

Lyngby

v/Firskovvej 3

29. marts

17.00

Lyngby

v/Firskovvej 3

30. marts

15.00

Lyngby

v/Firskovvej 3

31. marts

15.00

Lyngby

v/Firskovvej 3

 

 

 

 

APRIL 2019

Dato

Tid

By

Sted

3. april

17.00

Farum

bag Farum Svømmehal, Lillevangsstien

4. april

17.00

Frederiksværk

v/Svømmehallen, Sportsvej

6. april

17.00

Ganløse

Mølleparken

7. april

15.00

Albertslund

Damgårdsvej 25

9. april

17.00

Ballerup

Marbækvej/Kræmmerstien

13. april

14.15

Avedøre

Avedørelejren, Fægtesalsvej

14. april

15.00

Dragør

v/Færgevej

15. april

15.00

Tårnby

Hj. Englandsvej/Ugandavej

16. april

15.00

Herlev

Klausdalsbrovej 336

17. april

15.00

Allerød

v/Brandstationen, Rørmosevænget

18. april

15.00

Hørsholm

v/Stadionallé

19. april

15.00

Hørsholm

v/Stadionallé

20. april

15.00

Rødovre

Rådhusplænen, foran Rådhuset

21. april

15.00

Rødovre

Rådhusplænen, foran Rådhuset

22. april

15.00

Værløse

Skovlinien

24. april

17.00

Jersie Strand

Parkvej, overfor Aldi

25. april

17.00

Havdrup

v/Hallen

26. april

17.00

Roskilde

v/Hyrdehøjcentret, Hyrdehøj Bygade 6

27. april

15.00

Roskilde

v/Hyrdehøjcentret, Hyrdehøj Bygade 6

29. april

18.00

Haslev

Hj. Sofiendalsvej/Stadionvej

30. april

18.00

Fensmark

bag Biblioteket, Kildegårdsvej 56

 

 

 

 

MAJ 2019

Dato

Tid

By

Sted

1. maj

15.00

Næstved

Rådmandshaven

2. maj

17.00

Næstved

Rådmandshaven

3. maj

18.00

Tappernøje

Gl. Stadion, bag Kornmagasinet

4. maj

15.00

Køng

bag Køng Museum, Bygaden

5. maj

15.00

Sorø

Dyrskuepladsen, Fægangen

9. maj

17.00

Brøndby

Sognevej, bag Rådhuset Show for Børne Cancer Fonden

200,- for voksne & 150,- for børn

10. maj

17.00

Bagsværd

Værebrovej 31

11. maj

15.00

Vedbæk

Hj. Gøngehusvej/Henriksholms Allé

12. maj

15.00

Birkerød

v/Byagervej

17. maj

15.00

Hillerød V

Hj. Tulstrupvej/Kirsebærallé

18. maj

15.00

Ølstykke

v/Stadion, Stadionvej 8

26. maj

15.00

Frederikssund

Kalvøen, Kalvøvej

30. maj

15.00

Ordrup Park

Indgang fra Ordrupvej 119

31. maj

15.00

Ordrup Park

Indgang fra Ordrupvej 119

 

 

 

 

JUNI 2019

Dato

Tid

By

Sted

1. juni

15.00

Ordrup Park

Indgang fra Ordrupvej 119

2. juni

15.00

Ordrup Park

Indgang fra Ordrupvej 119

5. juni

15.00

Ordrup Park

Indgang fra Ordrupvej 119

8. juni

15.00

Ordrup Park

Indgang fra Ordrupvej 119

9. juni

15.00

Ordrup Park

Indgang fra Ordrupvej 119

10. juni

15.00

Mosede

v/Mosede Fort

15. juni

15.00

Bellahøj

Hj. Hulgårdsvej/Borups Allé

16. juni

15.00

Bellahøj

Hj. Hulgårdsvej/Borups Allé

22. juni

15.00

Køge

v/Asgård Skole, Norsvej 2

24. juni

17.00

Jyllinge

v/Jyllingecentret

26. juni

17.00

Helsinge

Helsinge Eventplads v/Boagervej

29. juni

15.00

Hundested

v/Havnen, overfor Netto

30. juni

15.00

Græsted

Græsted Folkepark, v/Centervejen

 

 

 

 

JULI 2019

Dato

Tid

By

Sted

1. juli

17.00

Gilleleje

v/Stæremosen

2. juli

17.00

Hornbæk

Vestre Stejlebakke

3. juli

17.00

Humlebæk

v/Boserupvej

4. juli

17.00

Espergærde

Grusbanen v/Espergærde Hallen, Idrætsvej 11

5. juli

17.00

Helsingør

Sommariva, Ndr. Strandvej 23

6. juli

15.00

Helsingør

Sommariva, Ndr. Strandvej 23

7. juli

15.00

Rågeleje

 

8. juli

17.00

Liseleje

P-pladsen v/Lisehøjvej

9. juli

17.00

Tisvildeleje

v/Stationen, Banevej

10. juli

17.00

Tisvildeleje

v/Stationen, Banevej

11. juli

17.00

Tisvildeleje

v/Stationen, Banevej

12. juli

16.00

Kulhuse

v/DCU Camping, Kulhusevej 199

13. juli

15.00

Orø

bag Hallen, Brøndevej

14. juli

15.00

Udby

Hj. Minkemarksvej/Løserupvej

16. juli

17.00

Havnsø

v/Havnen, Havnevej 3

17. juli

17.00

Kalundborg

Møllebakken

18. juli

17.00

Korsør

Byparken bag Rema 1000

19. juli

17.00

Sildestrup Strand

P-pladsen v/Sildestrup Øvej

20. juli

15.00

Sakskøbing

Havnegade 21

21. juli

15.00

Nakskov

Cirkuspladsen v/Maglehøjvej 1

22. juli

17.00

Kramnitze

v/Western Camp - Noret 1

23. juli

17.00

Nysted

v/Skansevej

24. juli

17.00

Marielyst

Lupinpladsen, Lupinvej 2A

25. juli

17.00

Marielyst

Lupinpladsen, Lupinvej 2A

26. juli

15.00

Marielyst

Lupinpladsen, Lupinvej 2A

27. juli

15.00

Nørre Alslev

Helene Strangesvej

28. juli

15.00

Nykøbing Falster

v/Nykøbing F. Hallen

29. juli

17.00

Stege

Stege Fælled, Klintevej

30. juli

17.00

Vordingborg

Dyrskuepladsen, Færgegårdsvej

31. juli

17.00

Karrebæksminde

Stejlepladsen, Enø Kystvej 3

 

 

 

 

AUGUST 2019

Dato

Tid

By

Sted

1. august

17.00

Karrebæksminde

Stejlepladsen, Enø Kystvej 3

2. august

15.00

Rødvig

Boesdal Kalkbrud, Boesdalvej

24. august

15.00

Virum

Hj. Furesø Parkvej/Furesøvej

25. august

15.00

Virum

Hj. Furesø Parkvej/Furesøvej

 

 

 

 

© Cirkusportalen 2019 - E-mail