Baldoni Turne

CirkusPortalen.dk

Cirkus Baldoni - Turné 2019

MAJ 2019

Dato

Tid

By

Sted

20. maj

17.00

Espergærde

Grusbanen v/Espergærde Hallen, Idrætsvej 11

21. maj

17.00

Helsingør

Sommariva, Ndr. Strandvej 23

22. maj

17.00

Slangerup

v/Kingovej

25. maj

10, 12, 14 & 15.30

Ringsted

Ringsted Børnefestival

26. maj

15.00

Høje Taastrup

Øtoftegårdsvej 10

30. maj

15.00

Ordrup Park

Indgang fra Ordrupvej 119

31. maj

15.00

Ordrup Park

Indgang fra Ordrupvej 119





JUNI 2019

Dato

Tid

By

Sted

1. juni

15.00

Ordrup Park

Indgang fra Ordrupvej 119

2. juni

15.00

Ordrup Park

Indgang fra Ordrupvej 119

5. juni

15.00

Ordrup Park

Indgang fra Ordrupvej 119

8. juni

15.00

Ordrup Park

Indgang fra Ordrupvej 119

9. juni

15.00

Ordrup Park

Indgang fra Ordrupvej 119

10. juni

15.00

Greve

v/Greve Midtby Center, Holmeagervej/Greve Centervej

13. juni

10.00

Bellahøj

Hj. Hulgårdsvej/Borups Allé

Specielforestilling på 1 time. Enhedspris 100,-

14. juni

17.00

Bellahøj

Hj. Hulgårdsvej/Borups Allé

15. juni

15.00

Bellahøj

Hj. Hulgårdsvej/Borups Allé

16. juni

15.00

Bellahøj

Hj. Hulgårdsvej/Borups Allé

18. juni

17.00

Borup

Savværksgrunden, Østergade

19. juni

17.00

Hastrup (v/Køge)

Boldbanen, Langelandsvej 70

20. juni

17.00

Hastrup (v/Køge)

Boldbanen, Langelandsvej 70

22. juni

15.00

Køge

v/Asgård Skole, Norsvej 2

24. juni

17.00

Jyllinge

v/Jyllingecentret

26. juni

17.00

Helsinge

Helsinge Eventplads v/Boagervej

29. juni

15.00

Hundested

v/Havnen, overfor Netto

30. juni

15.00

Græsted

Græsted Folkepark, v/Centervejen





JULI 2019

Dato

Tid

By

Sted

1. juli

17.00

Gilleleje

v/Stæremosen

2. juli

17.00

Dronningmølle

overfor Campingpladsen, Strandkrogen

3. juli

17.00

Humlebæk

v/Boserupvej

4. juli

17.00

Hornbæk

Vestre Stejlebakke

5. juli

17.00

Hornbæk

Vestre Stejlebakke

6. juli

15.00

Fredensborg

Cirkuspladsen, Kastanievej 16

7. juli

15.00

Rågeleje


8. juli

17.00

Liseleje

P-pladsen v/Lisehøjvej

9. juli

17.00

Tisvildeleje

v/Stationen, Banevej

10. juli

17.00

Tisvildeleje

v/Stationen, Banevej

11. juli

17.00

Tisvildeleje

v/Stationen, Banevej

12. juli

16.00

Kulhuse

v/DCU Camping, Kulhusevej 199

13. juli

15.00

Holbæk

Filmtorvet v/Paralelvej 35

14. juli

15.00

Udby

Hj. Minkemarksvej/Løserupvej

15. juli

17.00

Nykøbing Sjælland

v/Havnen, Havnevej 22

16. juli

17.00

Havnsø

v/Havnen, Havnevej 3

17. juli

17.00

Kalundborg

Møllebakken

18. juli

17.00

Korsør

Byparken bag Rema 1000

19. juli

17.00

Sildestrup Strand

P-pladsen v/Sildestrup Øvej

20. juli

15.00

Sakskøbing

Havnegade 21

21. juli

15.00

Nakskov

Cirkuspladsen v/Maglehøjvej 1

22. juli

17.00

Kramnitze

v/Western Camp - Noret 1

23. juli

17.00

Nysted

v/Skansevej

24. juli

17.00

Marielyst

Lupinpladsen, Lupinvej 2A

25. juli

17.00

Marielyst

Lupinpladsen, Lupinvej 2A

26. juli

15.00

Marielyst

Lupinpladsen, Lupinvej 2A

27. juli

15.00

Nørre Alslev

Helene Strangesvej

28. juli

15.00

Nykøbing Falster

v/Nykøbing F. Hallen

29. juli

17.00

Stege

Stege Fælled, Klintevej

30. juli

17.00

Vordingborg

Dyrskuepladsen, Færgegårdsvej

31. juli

17.00

Karrebæksminde

Stejlepladsen, Enø Kystvej 3





AUGUST 2019

Dato

Tid

By

Sted

1. august

17.00

Karrebæksminde

Stejlepladsen, Enø Kystvej 3

2. august

15.00

Rødvig

Boesdal Kalkbrud, Boesdalvej

6. august

17.00

Solrød Strand

v/Solrød Idrætscenter, Engmosevej

8. august

17.00

Smørum

Hundetræningsarealet, Smørum Parkvej 2B

10. august

15.00

Vallensbæk

for enden af Vallensbæk Havnevej

15. august

18.00

Tølløse

Hj. Kvarmløsevej/Dalvænget

24. august

15.00

Virum

Hj. Furesø Parkvej/Furesøvej

25. august

15.00

Virum

Hj. Furesø Parkvej/Furesøvej





© Cirkusportalen 2019 - E-mail